Navigace
Přihlášení
Nejbližší akce
12.06. - Trenčín
Apocalypse Death Fest. 2
12.06. - Pezinok
Metalový Večer
13.06. - Ostrava
Dying Fetus, G.O.R.E.
14.06. - Praha
Den Poté
17.06. - Praha
STIMUL
20.06. - Praha
Death Metal
21.06. - Sokolov
Jethro Tull
Právě vyšlo
Online uživatelé

Dnes
Statistika
Guestbook
Behemoth
10.06.2008 (11:22:19)
Fuj, otrava jídlem, to se mi jednou taky stalo a nebylo to nic příjemnýho... Radši ani nebudu vzpomínat.

Nathanella
10.06.2008 (09:15:41)
No Mortus nevím nevím, ale je to na tebe. Inak všetkým odporúčam dávat si pozor na jídlo, sme včera skončila aj s kamošem v nemocnici s otravou jídla, jak sa dám dokopy, začnem zase makat na inno :-)

Mortuus
10.06.2008 (09:12:49)
Se zpožděním taky gratuluju :) Já se učím v izolaci na privátě, tak nevím co se kde děje...A ten report už tam dávat nebudu, jeden bohatě stačí a myslím že ten od Nathy má o něco větší úroveň ;)

lupino
09.06.2008 (21:09:40)
čau lidi .Jedete někdo na Crematory ? Jsou v sobotu 14.6. na festivalu vBohušovicích nad Ohří


Náhodné album

Skyforger
Latviešu Strélnieki (Latvian Riflemen)
(CD - 2000)

Pagan Metal

hodnocení: 9 | 1 hlas
Náhodné foto
Innocent Ride Vol. 5
The Creeps
Brno - Česká Republika
23.03.2008

Foto: Nightmare
Rádio Last.fm

Svatý Pluk, Second End, Eagleheart - Brno (Favál) | 22.05.2008 - Report

Masters Of Rock 2008
| Hlavní strana | A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z |
Název akce: Svatý Pluk, Second End, Eagleheart
Datum konání: 22.05.2008
Lokalita: Brno - Favál
Stát: Česká Republika


Účinkující interpreti:

Eagleheart, Second End, Svatý Pluk,
Trochu neplánovaně a trochu narychlo, ale přece jsem se čtvrtek 22.5. ocitla na jedné z akcí brněnského Faválu. Slibované byli tři kapely z české scény, ze kterých mi více známá byla snad jen brněnská banda Eagleheart. Při hledání informací mě ale zaujal i rockový sbor Svatý Pluk, který do Brna vyrazil z Uherského Hradiště a podle ukázek na stránkách jde o zajímavý projekt. No necháme se překvapit výkonem sboru zpívajícího převážně rockové hity 80tých let. Hlavní hvězda večera, Second End, pochází oficiálně z Hodonína, členové se ale pohybují více méně po celé Moravě. Další rok oslaví už 10 let na scéně a v dnešní večer budou křtít třetí řadové album s názvem „Tvářě“, na kterém naleznete jejich klasický heavy metal s českými texty.

Večer začal podle plánu, najít pár známých, pozdravit pár jiných známých a opět si utvrdit názor, že zdejší pivo mi nechutná. Usedáme k stolu a do našeho rozhovoru se motají tóny různých nástrojů, jak kapely zvučí. Očekávání ve mě roste jako chuť na dobré pivo a tak čím dále více obracím hlavu směrem k pódiu.
Za pár chvil se konečně já i celkem početné publikum dočkáváme, když na prkna nastoupí přibližně 16ti členný sbor s jediným sbormistrem, Svatý Pluk. Celkový sbor Svatého Pluku čítá kolem 40 členů, dnes se ale před námi představí tato menší skupinka slečen a mladých pánů. „Otec“ sboru, Jan Gajdošík, nastoupil ve velice slušivém indiánsky a etnicky laděném ohozu. Od prvních chvil z něj sálá pozitivní energie a jeho zápal pro hudbu je vidět nejen při jeho hecování sboru ale také při kontaktu s publikem. Od první skladby se Faválem rozplynou až překvapivě kvalitní hlasy sboru i jednotlivých sólistů a staré hity v novém provedení strhnou téměř všechny přítomné. Energické, silné a temperamentní vystoupení postupně graduje a odznívají skladby od Queen, Deep Purple, Rolling Stones, The Beatles, Led Zeppelin nebo Pink Floyd. Vyhecované publikum si většinu skladeb ochotně odzpívá spolu se sborem. A aby toho nebylo málo, ukáže se Svatý Pluk jako velice dobrý host křtících Second End a představí svou vlastní úpravu jejich skladby Tady není ráj. Otevře tak prostor pro tuto druhou kapelu večera, která se na pódiu chystá chvíli po odchodu sboru.

Second End nejsou žádní nezkušení kluci ale sebejistí pánové, kteří svou kapelu pilují už nějakou tu dobu. Dva roky zpátky pozměnili sestavu a po odchodu Richarda Antonína, zpěváka od roku 2001, se za mikrofon staví Bořa. Pro něho je tento večer ještě více speciální, protože křtěné album „Tváře“ je první od Second End, na kterém zpívá. Kapela začíná hrát ve velice dobré náladě a atmosféře a tak po krátké době strhne nažhavené publikum svým klasicky znějícím heavy metalem. Překvapením jsou pro mě české texty, anglického jazyku se z úst zpěváka nedočkám ani jednou, a je to možná dobře. Kapela postupně odehraje skladby ze svého Proma 2006 a samozřejmě aktuálního alba. Starším skladbám se více méně vyhýbá, co je v důsledku výměny zpěváku celkem pochopitelné. Hudebně se mi jejich výkon poměrně těžce hodnotí, protože heavy metal nepatří mezi moje oblíbené styly. Co se týče zvládání nástrojů musím uznat, že pánové vědí jak to chytit a zpěvák na tom hlasově taky není špatně. Já bych asi přijala více energie ve zpěvu, ale to je jen subjektivní pocit. Skladby jsou ale chytlavé, pestré a dobře odehrané, co náležitě oceňuje přítomné publikem jak potleskem tak pařením. V polovině vystoupení přichází na rad samotný křest, na kterém se účastní i sbormistr Svatého Pluku a křtící tekutinou je jak jinak než domácí slivovice. Vše plyne jak má, děťátko si vyslechne všechna přání a nadšené publikum další polovinu setu kapely.

Příjemný večer ukončují pro brněnské publikum notoricky známý Eagleheart. Jejich energický a svěží heavy metal téměř vždy strhne přítomné lidičky a stejně je tomu i dnes. Publikum sice trošku prořídlo, zbylý členové se ale kvalitně baví. Trojice kytaristů zpestřuje jako vždy hudební show i vizuálními vsuvkami a očividně je to s nástroji baví. Zpěvák Vojta si u mě napravil reputaci za zpackaný Zlín, kde ho zlobili hlasivky a ukázalo se to na kvalitě projevu. Dnes je jeho projev sebejistý a energický jak má být. Kapela ještě stále propaguje letošní materiál Moment of Life, své první řadové album, se kterým sklízí samé kladné ohlasy a dere si cestičku po české scéně. Kluci mi v tento večer přišli hodně uvolnění a komunikace s publikem šla sama od sebe. Nakonec se i přidávalo a tak myslím, že spojenost vládla na obou stranách.
Celkově mě tato akce překvapila pohodou atmosférou a příjemným složením jak publika tak kapel. Svatý Pluk mě přesvědčil o svých kvalitách od první skladby a velice si vážím práce jejich sbormistra. Nové děťátko Second End je úspěšně pokřtěno a může vyrazit do života a Eagleheart měli opět možnost ukázat se v Brně před svými nejbližšími.


design & programming by Behemoth